Погода -8° Киев
EUR 35.07 USD 28.56
Главная / Общество / Кабмін повернув акредитацію журналістам-протестувальникам

Кабмін повернув акредитацію журналістам-протестувальникам


В уряді вирішили, що загострювати відносини з журналістами наразі не варто. Тема делікатна і реагувати чиновникам треба обережно.

 

Миколу Яновича колеги поставили у незручне становище
Миколу Яновича колеги поставили у незручне становище

Журналістам, які влаштували акцію протесту в Кабміні 22 травня, дозволять і надалі працювати на засіданнях уряду. «Я готовий вас бачити на засіданні Кабінету Міністрів, але сподіваюся, що цей інцидент стане останнім», - заявив Прем’єр Микола Азаров під час сьогоднішньої зустрічі із журналістами.

В свою чергу, депутат УДАР-у Сергій Каплін ініціює створення тимчасової слідчої комісії у Верховній Раді із розслідування інциденту.

Нагадаємо, що близько 10 журналістів із різних ЗМІ повернулися на камери спинами із табличками з написом «Сьогодні – журналістка, завтра – ваша дружина, сестра, дочка. Дійте!» в знак протесту проти побиття Ольги Снісарчук та Владислава Соделя, які знімали сутичку між двома таборами мітингувальників 18 травня. Зокрема, новинарі вимагали відставки міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка, який зазначив у своєму звіті, що правоохоронці під час суботніх масових акцій спрацювали «в цілому на належному рівні».

Єврокомісія вже висловила своє занепокоєння щодо подій в Києві 18 травня. “Ми зі стурбованістю стежили за інцидентами між учасниками масових акцій в Києві у вихідні. У зв’язку з цим повідомлення про напади на журналістів є тривожним питанням. Ми висловлюємо жаль, що міліція не змогла захистити право на мирні зібрання“, - заявив речник євро комісара Штефана Фюле Петер Стано.

Як стало відомо, молодики, які вчинили напад на журналістів, були помічені на мітингу прихильників Партії Регіонів. 22 травня Шевченківський районний суд міста Києва відпустив під заставу у 22 940 гривень Владислава Тітушка, затриманого за напад на журналістів.