Погода 11° Киев
EUR 31.25 USD 26.49
Главная / Политика / Погоджено план дій щодо подальшої гуманізації кримінальної відповідальності дітей – Юрій Павленко

Погоджено план дій щодо подальшої гуманізації кримінальної відповідальності дітей – Юрій Павленко


Уповноважений Президента з прав дитини провів нараду з суддями Верховного Суду України, Вищого спеціалізованого Суду України та фахівцями Інституту законодавства Верховної Ради України.

Уповноважений Президента з прав дитини Юрій Павленко

Уповноважений Президента з прав дитини Юрій Павленко

Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко провів нараду з питань гуманізації кримінальних покарань, які застосовуються до дітей за вчинення ними злочину з суддями Верховного Суду України, Вищого спеціалізованого Суду України та фахівцями Інституту законодавства Верховної Ради України.

Учасники наради обговорили широке коло проблемних питань існуючої практики кримінального судочинства щодо дітей, які перебувають у конфлікті з законом.

Ю. Павленко констатував, що у виховних колоніях майже половина дітей відбуває покарання за вчинення незначного злочину – крадіжки мобільного телефону, металобрухту тощо. “Кількість рішень про позбавлення волі має значно зменшитись за рахунок збільшення призначення судами альтернативних заходів виховного характеру до дітей. Як наслідок – зменшення рівня дитячої злочинності“, - заявив Уповноважений Глави держави.

Судді підтримали пропозиції Уповноваженого з прав дитини стосовно необхідності гуманізації кримінальних покарань щодо дітей, які вчинили злочин. Зокрема учасники наради дійшли спільного висновку щодо необхідність розширення спектру альтернативних (відновних, реабілітаційних) примусових заходів виховного характеру до дітей, а також розширення категорій дітей, до яких вони можуть застосовуватись.

Крім того учасники наради відзначили необхідність розвитку нових соціальних послуг для дитини, яка перебуває в конфлікті з законом та її сім’ї, перегляду форм та методів роботи з дітьми, які звільнені від відбування кримінального покарання з випробуванням або умовно достроково, перебувають у місцях позбавлення волі. У цьому контексті, за словами Ю. Павленка, важлива роль фахівців соціальної роботи, які також повинні опікуватись цими питаннями і на них зможуть розраховувати суди при застосуванні примусових заходів виховного характеру до дітей.

За результатами наради було прийнято план спільних дій щодо розробки відповідних пропозицій до змін діючого законодавства з означених питань.

У нараді взяли участь судді Верховного Суду України Єлизавета Ковтюк, Тетяна Таран, Вищого спеціалізованого Суду України Валерій Швець, Наталія Квасневська, Валентин Крижанівський та фахівці Інституту законодавства Верховної Ради України Людмила Левицька, Тетяна Барабаш, а також керівник Управління представництва інтересів Президента України в судах Марина Парінова, керівник Управління забезпечення діяльності Уповноваженого Президента з прав дитини Людмила Волинець.

Довідка:

Станом на 1 травня 2013 року у вигляді позбавлення волі у виховних колоніях відбувають покарання 1 178 дітей, 4 147 дітей засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі. В СІЗО перебуває 362 дитини. За 3 місяці 2013 року дітьми вчинено 2 389 злочинів. Кількість дітей, що вчинили злочини за три місяці 2013 року складає 1 792.